İzmir Zirkonyum

19.09.2019
207
Ürün Fiyatı:
3500 3400
İndirim!
İzmir Zirkonyum

Zirkonyum Türkiye

Zirkonyum kaplama uygulaması, özellikle kişisel bakımına, ağız ve diş estetiğine önem veren kişilerin önem verdiği uygulamaların başında gelmektedir. Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan zirkonyum Türkiye kliniklerinde de oldukça başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Daha çok dişlerdeki renklenme şikayeti ile hekime başvuran kişiler için daha kalıcı ve daha etkin bir yöntem olan zirkonyum uygulaması ile kişiler tek bir seansta 3-4 ton beyazlama elde edebilmektedirler.

Türkiyede Zirkonyum diş kaplama

Zirkonyum cam seramik kaplama diş İzmir

Zirkonyum Nedir?

En basit anlatımıyla zirkonyum; doğada bulunan bir beyaz metaldir. Tıpta çeşitli alanlarda kullanılan zirkonyum, gelişen teknoloji ile beraber, yüksek oranda dirençli olması ve beyaz renkli olması nedeniyle diş hekimliği alanında da kullanılmaktadır.

Zirkonyumun en çok tercih edilme nedenlerinden birisi, biraz önce de ifade edildiği gibi yüksek dirençli bir metal olmasından kaynaklanmaktadır. Hem estetiği hem de sağlamlığı ile ön ve arka dişlerde rahatlıkla kullanıma uygundur.

Bilgisayar destekli bir tasarım ve CAD/CAM ürünü olan zirkonyum kaplamalar için, uygulama alanı üç boyutlu olarak taranarak ölçü alınmaktadır. Daha kısa sürede uygulanabilen ve olası hataların doğru teknik veri analizleri ile ortadan kaldırılabildiği zirkonyum kaplamalar, dişlerde tam uyum sağlamaktadır.

Zirkonyun uygulamalarında doğadan elde edilen zirkonyum maddesi öncelikle zirkonyum seramiği haline getirilir ve ondan sonra kullanılır. Ayrıca metal desteksiz porselen kaplamalar olan bu kaplamalar, metal destekli kaplamalara göre daha doğal görünmektedir.

Zirkonyum Neden Tercih Edilir?

Zirkonyum Türkiye diş kliniklerinde de başarılı bir şekilde uygulanan zirkonyum kaplamanın gittikçe daha fazla tercih edilmesinin nedeni ise; uygulamanın diş beyazlamasında en kesin ve en etkin çözüm yöntemi olmasından kaynaklanmaktadır. Diş rengindeki bozulmalar nedeniyle kişiler zamanla gülümsemekten bile kaçınabilmekte ve bu durumda ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Tüm bu sorunlar nedeniyle birçok yol ve yöntem denense de başarılı sonuçlara ulaşılamayınca, kişilerin karşısına en büyük alternatif olarak zirkonyum kaplama çıkmaktadır.

Ayrıca zirkonyum kaplama, estetik olarak doğal dişe en yakın diş estetiğini kazandırmaktadır. Dolayısıyla artık birçok kişi metal kaplamalar yerine daha çok bu yöntemi tercih etmektedir. Çünkü zirkonyum ışığı geçirebilen ve daha estetik bir görünüm sağlamaktadır. Hatta kaplama işleminin ardından eğer kişi ağı ve diş temizliğine yeterli nemi gösterirse bu kaplamalar oldukça uzun bir süre kullanabilmektedirler. Hatta yalnızca diş beyazlatma işlemi için değil, deforme olmuş ya da kırılmış dişlerde de kullanılabilmektedir. Uygulama, kişinin ağız ve diş bakımına bağlı olarak 5 ila 20 yıllık bir kullanım ömrü sunmaktadır.

Eğer siz de sağlıklı ve beyaz bir gülüşe sahip olmak, eksik ya da deforme olmuş dişleriniz yeniden eski sağlığına kavuşturmak istiyorsanız, on dönemlerin en çok uygulanan yöntemi olan zirkonyum uygulamasını deneyebilirsiniz. Ve siz de beyaz ve ferah gülümsemeniz sayesinde kendinize olan güveninizi artırabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. ulviye dedi ki:

    Zirkonyum diş yaptıran ve bunun için Almanya’dan gelen eniştem sizden çok memnun kalmış. Diş tedavisini şimdi bana da öneriyor. Ancak ben çok kararsız kaldım. Bu tedavi sırasında çok acı hisseder miyim acaba?

    1. turkiyeimplant dedi ki:

      İzmir Zirkonyum tedavisi diş hastanesi kliniğimiz hakkında bilgi almak, porselen diş fiyatları konusunda merak ettikleriniz için bizi arayınız.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: