Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

İzmir Porselen Diş

19.09.2019
1.153
Ürün Fiyatı:
120 90
İndirim!
İzmir Porselen Diş

Porselen Diş Kaplama Türkiye

Diş sağlığını korumak maçıyla yapılan porselen kaplama günümüzde oldukça popülerdir. Estetik için yapılan porselen kaplama dolgu ve diş sağlığını korumak amacıyla da tercih edilir. Önemli olan sadece estetik görünüm değil aynı zaman da dişlerin sağlığının korunmasıdır. İzmir Porselen diş kaplama, doktor tarafından dişlere dolgu yapılamadığı zamanlar da dolgu görevini görür. Porselen diş kaplamanın birçok özelliği bulunur.

Porselen diş kaplama için tarayıcı yardımıyla bir kalıp çıkartılır. Daha sonra uzman doktor tarafından hazırlık yapılır. Günümüzde porselen kaplama için kullanılan malzeme ise lityum disilikat malzemesidir. Dişlerin tıraşlanması sonucunda ölçülere uygun olarak hazırlanan porselen kaplama oturtulur. Sabit bir kaplama olan porselen kaplamanın da en doğru bir şekilde yapılması önemlidir.

Porselen kaplama gereklilik görüldüğü zaman herkes tarafından yapılabilir. Hastada olan diş bozuklukları da porselen diş ile düzeltilir. Özellikle hafif ve orta diş bozuklukları kısa sürede tedavi edilir. Genellikle kırık diş veya aralık kalmış dişler için çok tercih edilir. Ancak porselen diş kaplama sanılanın aksine pahalıdır. Her bir diş için ayrı bir maliyet çıkar. Bu nedenle bütçenizi buna göre ayırarak dişlerinizi yaptırmanız gerekir.

İzmir Porselen kaplama diş

Diş Kaplama fiyatları

Porselen kaplama tedavi süresi öncesinde uzun bir zaman gerekir. Ölçü alınması, kaplama malzemeleri gibi süreçlerin hazırlanması için belli süreye ihtiyaç vardır. Tedavi öncesinde hastanın istekleri ve şikayetleri belirlenir. Tedavi yöntemi ve uygulama şekli doktor tarafından belirlenir. Ölçümlerin ne zaman yapılacağı, yönteme göre yapılan kaplama hakkında gerekli bilgilerin verilmesi gerekir. Uzman doktorunuzdan gerekli bilgileri alarak dişlerinizi yaptırabilirsiniz.

Tedavi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Porselen diş kaplama sonrasında hastalar kısa sürede günlük yaşamlarına geri dönebilirler. Lokal anestezi etkisi birkaç saat içerisinde geçecektir. Ağrılar yok denecek kadar azdır. Herhangi bir ağrı hissettiğiniz zaman ağrı kesici ile gidermeniz mümkün.

Tedavi bittikten sonra aşırı sıcak ve soğuk gıdalardan uzak durmanız gerekir. Zor çiğnenen ve yapışan gıdalar bir süre dişlere zarar verebilir. Sert ve kabuklu gıdalardan da bir süre uzak durmanız da fayda var. Porselen dişlerin genellikle 10 yıla kadar ömrü vardır. Ancak gerekli vakımları yaptığınız zaman bu ömrü daha fazla uzatabilirsiniz.

Diş tedavileri sonrasında gerekli bakımların da mutlaka yapılması gerekir. Doktorlar dişlerin günde 2 kez fırçalanması gerektiğini söyler. Bu bakımları yaparken ağız gargarasını da kullanmakta fayda var. Ağız gargarası ağızda oluşan bakterileri temizlediği gibi ağız kokusunu da önler.

Porselen diş kaplama Türkiye de her dişçi tarafından yapılır. Kaç dişe yaptıracağınızı ve ne kadar maliyet ayırdığınız önemlidir. İlk olarak doktora gidip muayene olmanız gerekir. Doktorla gerekli konuyu konuşarak bilgiler alabilirsiniz. Ancak tedavi öncesi ve sonrası çok önemlidir. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce her şeyi bilmeniz de fayda var.

Ziyaretçi Yorumları - 8 Yorum
 1. Suphi dedi ki:

  Bütün dişlerimi yapsam maliyeti ne kadar? olur 2inci kaç yıl garantısı var? son sorum ne kadar zaman içinde biter ? Bilgi verirsenız sevinirim teşekkürler

 2. tarık dedi ki:

  Yıllardır takma diş kullanıyorum ama bir türlü istediğim randımanı alamadım. Ayrıca çokta yaşlı gibi gösteriyor beni.Porselen diş tedavisi olsam bir işe yarar mı? 2 ay önce komşum olmuş sizi önerdi bana.

  1. turkiyeimplant dedi ki:

   İzmir Porselen diş hastanesi kliniğimiz hakkında bilgi almak, porselen diş fiyatları konusunda merak ettikleriniz için bizi arayınız.

 3. Hande dedi ki:

  Porselen diş yaptıran bir arkadaşım sizden sürekli övgüyle bahsediyor ve bir yıldır herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyor. Bende olmayan 2 ön dişimin yerine bunu yaptırmak istiyorum. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

  1. turkiyeimplant dedi ki:

   İzmir porselen diş kaplama tedavisi fiyatları tarifesi güncel bilgi ve liste için sitemize göz atabilirsiniz.

 4. Hande dedi ki:

  3 ay önce Almanya’dan porselen diş tedavisi yaptırmak için gelen kuzenim, sizden çok memnun kalmış. Tavsiyesi üzerine bende yaptırmak istiyorum. Seans ve fiyat bilgisi alabilir miyim acaba?

 5. melek dedi ki:

  Dişlerimden uzun zamandır tedavi görüyorum ama bir sonuca ulaşamadım. Dayım sizde porselen diş tedavisi görmüş ve bana da öneriyor. Bu konuda hakkında fiyat ve detay bilgisi alabilir miyim acaba?

 6. İrfan dedi ki:

  Merhaba, porselen diş tedavisi yaptıran ve bunun için Almanya’dan gelen yengemin yoğun ısrarları üzerine bende sizde yaptırmaya karar verdim. Konu hakkında ve güncel fiyat bilgisi ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: