İzmir İmplant

16.09.2018
199
Ürün Fiyatı:
3500 3400
İndirim!
İzmir İmplant

İzmir İmplant

Günümüzde en çok uygulanan ağız ve diş tedavilerinden birisi olan implant, Türkiye’de doğal dişlere en yakın alternatifleri oluşturmaktadır. Özellikle diş eksikliği bulunan kişilerin estetik amaçla tercih etmiş oldukları bu yöntem, diş kaybı ve çene eklemi sorunlarının çözümü konusunda da oldukça etkilidir. İzmir implant uygulamaları açısından oldukça başarılı çalışmaların yapıldığı kliniğimizde hem estetik hem de tedavi açısından başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

İmplant Diş İzmir Tedavisi?

İmplant; eksik dişlerin yerine konulabilmesi için çene içine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. İmplantların yapım malzemesi titanyumdur. Çünkü vücut yapısına çok benzediğinden dolayı çene kemiği titanyumu vücudun bir parçası olarak algılar. Yüksek doku uyumu sağlanabildiği için de implantlarda başarı oranı son derece yüksektir.

İmplant diş İzmir kliniğimiz, tek diş eksikliği olan hastalarda uygulanabildiği gibi birden fazla eksik olduğu durumlarda da hizmet vermektedir. Üstelik komşu dişlere hiçbir müdahale gerçekleştirilmeden yapılmaktadır.  Bu uygulama komşu dişlere hiçbir müdahalede bulunmadan yapıldığı gibi ayrıca sonrasında çiğneme hissi de normale oldukça yakındır. Bu nedenlerden dolayı söz konusu uygulama İzmir implant merkezlerinde en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden birisidir.

İmplant Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Özellikle diş eksikliği sorunu yaşayan kişiler fonksiyonel anlamda sıkıntı yaşamanın yanı sıra estetik olarak da sıkıntı yaşarlar. Çünkü diş eksikliği nedeniyle kişi sağlıklı bir çiğneme eylemi gerçekleştiremez. Ayrıca diş eksikliği çene ekleminde bir takım sorunların yaşanmasına da neden olmaktadır. Bunun yanı sıra ortaya çıkan estetik problemler, konuşma bozukluğu gibi problemler de kişinin kendisine olan güveninin zedelenmesine neden olabilmektedir.

Kaybolan dişlerin olduğu alanlarda zaman içerisinde çene kemiğinde erime ortaya çıkar. Ancak kurtarılamayacak düzeyde hasarlı olan dişin çekiminden hemen sonra implant uygulaması gerçekleştirilebilirse bu erime önemli ölçüde azaltılabilir. İmplant yapılan alan komşu dişlerden hiçbir şekilde destek almaz. Bu durum da klasik köprü uygulamalarına göre çok daha koruyucu olmaktadır.

İmplant diş İzmir kliniğimizde,  yapılan uygulamaların bir diğer nedeni de protezle ilgilidir. Çenelerde yer alan en son dişlerin eksik olduğu durumlarda bir protez yapılmamışsa ya da tamamen dişsiz olan ağızlarda protezin ağız içinde hareket etmesini engellemek için de implant uygulamasına başvurulabilmektedir.

Kısacası implantlar; dişlerini periodontal hastalıklar, çürük ya da başka nedenlerle kaybetmiş olan kişilerde iyi bir ağız sağlığı için en ideal tedavi yöntemidir.

İmplantın Ağız Sağlığına Faydaları

İzmir implant tedavi uygulamalarından yararlanan birçok kişi implant tedavisi sonrasında normal gündelik yaşamlarına geri kavuşmuşlardır. Çünkü söz konusu tedavi yönteminin kişiye sağlamış olduğu faydalar şu şekildedir:

  • Kaybedilen dişlerle neredeyse aynı özelliklere sahip, doğal dişler elde edilir
  • Kaybedilen dişin bulunduğu alandaki kemik kaybı önlenir
  • Çiğneme sistemi fonksiyonları yeniden sağlıklı bir şekilde devam eder
  • Kayıp dişin çevresindeki dişlerin bu boşluğa kayarak şekil bozukluğu yaratmaları önlenir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: