Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

İmplant Diş Fiyatları Türkiye

28.09.2019
1.319
İmplant Diş Fiyatları Türkiye

İmplant Fiyatları Türkiye

Son dönemlerde ağız ve diş sağlığı konusunda belki de en çok duyduğumuz konuların başında implant uygulamaları ve implant diş fiyatları gelmektedir. Çünkü genel olarak ağız ve diş görünümüne, estetiğine, kişisel bakımına özen gösteren insanların ya da diş kaybına uğrayan insanların en çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir.

İmplant diş fiyatları 2020

Ülkemizde  TDB 2020 YILI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRET TARİFESİ’ni belirler:

TDB 2020 İmplant Hariç FiyatlarKDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)1290 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )620 TL
Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene)1740 TL
Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Çift Çene)2785 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)1205 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1105 TL
İmplant Üstü Açılması195 TL
Diş Çekimi145 TL
Gömülü Diş Çekimi475 TL

 

İmplant Nedir?

İmplant, eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ya da mevcut protezlere destek için yapılan bir nevi yapay diş kökleridir. Oldukça uzun ömürlü ve hatta ömür boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen bu vidalar daha çok titanyumdan yapılmaktadırlar. Titanyumdan yapılmalarının nedeni ise çene kemiğinin titanyuma daha hızlı uyum sağlamasıdır. Daha önceden sıklıkla uygulanan protez uygulamalarının yerini almaya başlayan implant diş kaplama doğal görünümü ve uzun süre kullanımı ile en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi olmuştur.

Kimler İmplant Yaptırabilir?

Genel sağlık durumunda herhangi bir ciddi rahatsızlık olmayan, sağlıklı diş etlerine sahip olan ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek düzeyde kemik bulunan herkes implant yaptırabilmektedir. Ancak kalp gibi ciddi rahatsızlıkları olan kişiler ve çene kemiğinde büyük oranda erime görünen kişilerin implant yaptırabilmeleri mümkün değildir. Bu durumda kemik kaybı fazla olan kişilerde ileri teknikler uygulanarak öncelikle implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanır ve sonra implantlar yerleştirilebilir.

İmplant Diş Türkiye Fiyatları

Türkiyede diş implant vidalı çakma diş

İmplant Fiyatları Türkiye

Her yıl implant fiyatları Türkiye, özel klinikler, özel hastaneler ve devlet hastaneleri için ayrı olmak üzere Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Ancak bunun dışında özel klinikler ve özel hastaneler belirlenen alt ve üst limitler dahilinde kendi fiyat politikalarını oluştururlar. İmplant fiyatları konusunda söz konusu fiyat politikalarını oluştururken de birçok faktör değerlendirilmektedir. Bu konuda farklılıkların ortaya çıkma nedenleri ise;

  • Gidilen kliniğin fiyat politikası
  • İmplantı uygulayacak olan doktorun uzmanlığı
  • Kullanılan malzemelerin kalitesi gibi etkenlerdir.

Ayrıca unutulmaması gereken bir konu da, implant fiyatları Türkiye, kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini kapsamamasıdır. Ek olarak, implant uygulamalarında ilk muayene çok önemlidir. Çünkü implant yapımından önce hastanın ağız ve diş hijyeninin tamamen sağlanması gerekmektedir. Yani implanttan önce eğer kanal tedavisi, dolgu gibi bir takım işlemler yapılması gerekiyorsa öncelikle bu tedaviler uygulanır. Dolayısıyla implant uygulamaları için aslında standart bir fiyat söyleyebilmek çok mümkün değildir. Bu fiyatın belirlenebilmesi için mutlaka bir diş doktorundan randevu alarak uygulamanın yapılacağı alanın ve içeriğinin belirlenmesi gerekmektedir.

İmplant fiyatları

Turkey Dental implant campaigns

Son olarak söylemek gerekirse, implant diş fiyatları alternatif diğer uygulamalara oranla daha pahalı bir uygulama olarak gelebilir. Ancak diğer kaplama yöntemleri zaman içerisinde bir takım problemler yaratmaktadır. Fakat implant uygulamasında implant yapıldıktan sonra güzel bakılır ve tertemiz tutulursa çok uzun süreler boyunca sorunsuz bir kullanım olanağına sahip olunur.

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
    Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: