Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Türkiye’de İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi doğal dişlere en yakın olan tedavi yöntemidir. İmplant uygulanan diş, protez ve köprülere göre daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlar. İmplant Türkiye, implant yöntemi sayesinde yüzünüz de daha doğal bir görüntü oluşur.

İmplant tedavisinde uzman bir hekim tarafından uygun pozisyon ve uzunlukta küçük yuvalar açılır. Kullanılan malzeme ve steril bir ortam yaratmak oldukça önemlidir. Lokal anestezi uygulanarak o bölge uyuşturulur.

İmplant tedavisi için 1 haftalık bir süreç yeterli olacaktır. Kendinden eriyen dikişler sayesinde bir gün içerisinde tedavisi yapılır. implant’ın ilk süreci implant tedavisidir. 6 ay süre içerisinde implantın kemiğe kaynaması beklenir. İmplant yapıldıktan bir hasta sonra ise üzerine uygulanacak porselenler yapılır. Sadece bir implant’ın yapılması yaklaşık olarak 15 dakikayı bulur. Hasta bu süre içerisinde herhangi bir ağrı ve sizi hissetmez.

İmplant tedavisi yapıldığı sırada lokal anestezi uygulandığı için bir acı hissetmezsiniz. Anestezi etkisi geçtikten sonra çok az acı hissedersiniz. Ancak doktorun verdiği ilaçları doğru bir şekilde kullanırsınız acınız devam etmez.

Vizyonumuz

  • Yurt içinde ve yurt dışında tüm hastalarımıza en yüksek kalitede eşit bakım hizmeti veren,hastalarımızın kendilerine güven içinde hissettikleri ve tüm beklentilerinin karşılandığı sağlık kurumları zinciri oluşturmak.

Misyonumuz

  • Toplumun her kesiminden hastaya yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak, sağlık sektöründe iş imkanı yaratarak ülkemize hizmet etmek,personelimizin sürekli gelişmesini ve güven içinde mutlu çalışmasını sağlamak.

İmplant Tedavi Sağladığı Yararlar

İmplant kaybedilen dişler için uygulanan bir yöntemdir. Kaybedilen dişin yerine implant uygulamak çiğneme fonksiyonlarını da doğrudan etkiler. Doğal diş formunda hem estetik açısından hem de çiğneme fonksiyonu açısından bir diş yapılırken çevrede bulunan dişlerin boş olan dişlere kayması ve şekil bozukluğuna neden olması da engellenmiş olur.

Tek diş veya birden fazla diş eksikliğinin olduğu hastalar da klasik köprü yapımı sırasında dişlerin kesilmesi veya küçülmesi söz konusu olabilir. Ancak implant uygulamasın da herhangi bir dişin kesilmesine gerek kalmaz aksine dişsizlik giderilir.

İmplant uygulaması istisnai durumlar haricinde hemen hemen her hastaya uygulanır. İmplantın yerleştirileceği yükseklik ve kalite de kemiği olan her hasta bu uygulamayı yaptırabilir. Bazı hastalar da kalıtımsal olarak çok ince veya kalın kemik olabilir. Bazıların da ise diş eti iltihapları çevrelerinde kemik dokusu eriyebilir. Diş çekimine karar verildiyse kemik kaybı olmadan diş çekimi mutlaka yapılmalıdır.

İmplantın insan vücudunda zararlı olan bir yanı bulunmaz. Herhangi bir yan etki veya alerjik bir durum oluşturmaz. Sadece kullandığınız bir ilaç varsa bunu doktorunuza en baştan söylemeniz de fayda var.

İmplant İşlemi Yapıldıktan Sonra

Operasyon yapıldıktan ilk birkaç gün sonra aşırı sıcak ve soğuk yiyeceklerden kaçınmanız da fayda var. Yumuşak ve besleyici gıdalar tüketebilirsiniz. Sert kabuklu zarar verecek şeyleri ilk etapta yemeyin. Özellikle fındık, ceviz, erik, kiraz ve çekirdek gibi yiyecekleri yememeniz de fayda var.

İşlem yapıldıktan sonra ağız bakımlarını da aksatmayın ki ağız da herhangi bir sorun oluşmasın. Özellikle diş fırçalaması ve ağız gargarası kullanmak çok önemlidir. Günde mutlaka 2 kere dişlerinizi fırçalamanız da fayda var.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: