Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

Gülüş Tasarımının Faydaları Nelerdir?

27.02.2020
579
Gülüş Tasarımının Faydaları Nelerdir?

Gülüş tasarımının avantajları, esasında kişiden kişiye göre değişmektedir. Çünkü gülüş tasarımı uygulamalarında özellikle hastanın kişisel beklentileri belirleyici olmaktadır. Gülüş tasarımının faydaları dendiğinde genel olarak şu avantajları görmek mümkündür:

  • Hastanın talepleri doğrultusunda diş görünümü en ideal hale getirilebilmektedir.
  • Dişerin estetik açıdan görünümünün yanı sıra diş sağlığı da korunmuş olmaktadır.
  • Gülüş tasarımı uygulamaları sayesinde hastaların dişlerinden kaynaklı özgüven eksiklikleri ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Diş renginin doğal ve beyaz olması gibi işlemler sayesinde hastalar çekinmeden gülüşlerini gösterebilmenin rahatlığını yaşayabilmektedir.
  • Gülüş tasarımı uygulamaları sayesinde hastaların ağız ve diş sağlıkları en üst seviyeye çıkarılmış olmaktadır.
  • Hastanın gülüşü

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı uygulamaları, kişinin ruh halini en iyi bir şekilde yansıtabilmesini sağlayan ve hayallerindeki gülüş şekline kavuşturan bir çeşit estetik diş hekimliği çalışmalarıdır. Gülüş tasarımı uygulamalarında en önemli faktörlerden biri de kişini hangi yaş aralığında olduğudur. Dudakları, dişleri ve doğal olarak gülüşü kişi açısından estetik hale getiren çalışmalar bütünü gülüş tasarımı uygulamaları içinde yer almaktadır. Diş hekimliğinde de gelişen teknoloji ve bilgisayar destekli programlamalar sayesinde gülüş tasarımı oldukça pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

gulus tasarimi nasil yapilir

gulus tasarimi faydalari

Gülüş Tasarımını Nasıl Uygulanır?

Gülüş tasarımı tedavisi multidisipliner bir uygulamadır. Dolayısıyla hastanın hayallerindeki gülüş tasarımının oluşturulmasında birbirinden farklı ayrıcalıklı tedaviler söz konusu olmaktadır. Genellikle tıbbi açıdan zorunluluk gerektirmeyen bu uygulamalar, kişinin sağlıklı ve mükemmel bir diş görünümüne sahip olmasında etkilidir.

Diş beyazlatma işlemleri ortalama 40 dakikada ciddi oranda bir ton açılmasını sağlayabilmektedir. Bu şekilde dişler mükemmel beyazlığına kavuşturulabilmektedir. Ayrıca porselen laminalar dişlerin üzerine yerleştirilerek de diş kaplama yapılabilmektedir. Porselenden ziyade son dönemde zirkonyum metali ağırlıklı kaplamalar daha doğal bir gülüş estetiğinin yakalandığı için en çok tercih edilen materyaller arasına girmeyi başarmıştır.

Gülüş tasarımı uygulamalarında ortodontik teknikler de gündeme gelebilmektedir. Eğer kişinin gülüşünde rahatsızlık duyduğu diş çarpıklıkları mevcutsa bu durumda ortodontik teknikte porselen braketler uygulanabilmektedir. Ayrıca diş eksikliği ve sağlıksız diş durumlarında da implant tedavileri başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Böylelikle eksik dişler tamamlanarak estetik gülüş kazanılabilmektedir.

Ayrıca porselen diş ömrü ne kadar? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadardır?

Gülüş tasarımı uygulama fiyatları, tasarımın yapıldığı estetik diş hekiminin uzmanlığından tedavide kullanılan materyallerin kalitesine ve işlemlerin çokluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Her kişinin dişlerinden beklentisi farklı olduğu için gülüş tasarımının faydaları konusunda da farklı beklentiler içine girecekleri için net bir fiyat belirlemek mümkün değildir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: