Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

Diş Teli Fiyatları Türkiye

19.09.2019
1.224
Ürün Fiyatı:
12000 10000
İndirim!
Diş Teli Fiyatları Türkiye

Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyat listesi veya diş teli fiyatlarına ulaşmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz ortodonti fiyat listesinden inceleyebilir diş teli hakkında Diş teli fiyatları Türkiye günümüzde 3.000-14.000 tl arasında değişir. Diş teli çok sayıda kişinin özellikle genç yaştaki kişilerin diş bozukluklarını giderebilmek için başvurdukları bir yöntemdir.

Diş Teli Nedir?

Diş teli, dizilimi bozuk ve çarpık olan dişlerin düzeltilmesi ve şekil bozukluğunun giderilmesi için başvurulan bir yöntemdir. Özellikle küçük yaştaki hastalarda uzun süreli kullanımlarda dişlerin çok önemli bir şekilde düzeldiği görülmektedir.

Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları hem kullanılan malzemeye hem de yaptıracağınız kliniğe göre değişiklik  gösterebilmektedir. Kliniğin yapısı, konumu kadrolarında çalışan doktorların tecrübesi, bilgi birikimi gibi faktörler fiyat belirlemede oldukça önemli bir etkendir. Ortalama fiyat belirtecek olursak 3000-5000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Uygulamaya başlamadan önce fiyat konusunda hekiminiz ile konuşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu fiyatlar yukarıda da bahsettiğimiz gibi taban fiyatlardır. Uygulanan malzemeye ve kliniğin yapısına göre bile değişiklik gösterebilir.

Diş Teli Uygulaması

Diş teli uygulaması yapılmadan önce uygulamayı yapacak olan doktor tarafından dişte bulunan çürükler ve diş taşları çok iyi bir şekilde temizlenir. Dişler diş teli uygulaması için hazırlanır ve gerek görülen dişlere diş teli uygulaması yapılır. Diş teli uygulaması bittikten sonra bir süre hastanın tellere alışmasında sorunlar yaşanabilir. Zaman zaman ağız içinde yaralar oluştuğu da hasta şikayetleri arasındadır. Ancak bu gibi durumlar geçici durumlardır. Uzun bir tedavi süreci sizi beklediğinden sonunda çok güzel bir görüntüye sahip olacağınız için bu şikayetler tölere edilebilir.

Diş Teli Fiyatı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş teli fiyatı belirlenirken taban fiyat uygulaması baz alınır taban fiyatının altına düşmeyecek şekilde klinikler üst fiyatlarını belirlerler. Bu fiyatlar kliniğin bulunduğu konum, içerisinde çalışan doktorlara göre farklılık göstermektedir. Ayrıca tel için kullanılan malzemenin kalitesi de fiyat belirlenmesi açısından önemlidir. Diş tellerinin aslında ağızda birçok görevi bulunuyor. En etkili görevi tabi ki bozuk olan dişlerin görünümünü düzeltmek olacaktır. Ancak bunun haricinde diş taşı olumunu ve çürük oluşumunu önlemek gibi birçok fonksiyonu bulunmaktadır. Bu fonksiyonların ağız sağlığımız için önemini düşünecek olursak aslında diş teli fiyatı uzun vadede bizim için çok fazla gelmeyecektir. Diş telinde eğer yurt dışından ithal edilen malzemeler kullanılıyor ise bu maliyetinizi döviz kurundan dolayı biraz daha arttırabilir. Özellikle yabancı paranın oldukça artış gösterdiği günümüzde Almanya ya da Amerika’dan ithal edilen diş malzemelerinin oldukça pahalı olduğu bir gerçektir. Bu nedenle maliyetlerin biraz daha düşük tutulabilmesi için yerli malına rağbet gösterilmektedir. Yerli malımız da oldukça kaliteli olup burada iş hekime düşmektedir. Diş teli taktırmadan önce hekimin bu konudaki bilgi birikimini çok iyi bir şekilde araştırmalısınız. Diş teli taktırıp daha sonra dişleri çürüyen ya da teli çıkan çok sayıda hasta bulunmaktadır. Bu nedenle uygulamanın alt yapısı ve hekimin tecrübesi çok önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları - 10 Yorum
 1. sema dedi ki:

  Merhabalar. Yaşım 30. Diş yapımdaki bozukluktan dolayı yıllardır bu konudan muzdaribim.Acı vereceğini düşündüğüm içinde bu yaşıma kadar diş doktorundan hep kaçtım. Diş teli taktırsam geç kalmış sayılır mıyım ve çok acır mı acaba?

 2. Batuhan dedi ki:

  Komşumun kızı sizden diş teli tedavisi görmüş ve çok memnun kalmış, şimdi bende çocuğum için aynısından yaptırmak istiyorum. Şehir dışından geleceğimiz için acaba bu tedavi kaç gün sürer onu merak ediyoruz.

  1. turkiyeimplant dedi ki:

   İzmir diş teli yamuk diş tedavisi diş teli özel doktor fiyatları tarifesi güncel bilgi ve liste için sitemize göz atabilirsiniz.

 3. murat dedi ki:

  Diş teli yaptırmak istiyorum ve çevremdeki kişiler sizi öneriyor. Ancak ben acıya karşı çok hassasım ve birazda sanırım korkuyorum. Tedavi yöntemi hakkında bilgi alabilir miyim? Birde fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

  1. turkiyeimplant dedi ki:

   İzmir yamuk diş tedavisi diş teli özel doktor fiyatları tarifesi güncel bilgi ve liste için sitemize göz atabilirsiniz.

 4. Hakkı dedi ki:

  Çocuğum için diş teli yaptırmak istiyorum ama yaşı henüz 6, süt dişleri döküldü. Tavsiye üzerine sizden fikir almak istedim. Biraz daha beklemeli miyim, yoksa hemen yaptırsam mı?

 5. sevinç dedi ki:

  kızım için diş teli taktırmak istiyorum. Yakın bir komşumun tavsiyesi üzerine sizde karar kıldım. Ancak çocuğumun dişlerinin daha da bozulması yönünde ciddi endişelerim mevcut. Uygulamalarınız hakkında biraz bilgi alabilir miyim?

 6. berrak dedi ki:

  Komşum kızına sizin kliniğinizde diş teli yaptırmış. Şimdi benim kızıma da yaptırmak istiyoruz. Ancak yaşı henüz 8. Erken mi geç mi karar veremedik.

 7. mine dedi ki:

  Yaşım 22 olmasına rağmen diş teli tedavisi yaptırmak istiyorum. Aklımda 2 tane soru var. Birincisi yaşım geçmiş mi diye merak ediyorum. İkincisi ise sizde yaptıracağımdan dolayı fiyat bilgisi rica ediyorum.

 8. Nermin dedi ki:

  Diş teli tedavisi yaptırmak istiyorum ama yaşım 27 ve diş tellerimle birlikte iş yerinde gezmek istemiyorum. Bana ne gibi bir öneri sunabilirsiniz acaba?

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: