Diş Teli Fiyatları Türkiye

19.09.2019
193
Ürün Fiyatı:
12000 10000
İndirim!
Diş Teli Fiyatları Türkiye

Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyat listesi veya diş teli fiyatlarına ulaşmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz ortodonti fiyat listesinden inceleyebilir diş teli hakkında Diş teli fiyatları Türkiye günümüzde 3.000-14.000 tl arasında değişir. Diş teli çok sayıda kişinin özellikle genç yaştaki kişilerin diş bozukluklarını giderebilmek için başvurdukları bir yöntemdir.

Diş Teli Nedir?

Diş teli, dizilimi bozuk ve çarpık olan dişlerin düzeltilmesi ve şekil bozukluğunun giderilmesi için başvurulan bir yöntemdir. Özellikle küçük yaştaki hastalarda uzun süreli kullanımlarda dişlerin çok önemli bir şekilde düzeldiği görülmektedir.

Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları hem kullanılan malzemeye hem de yaptıracağınız kliniğe göre değişiklik  gösterebilmektedir. Kliniğin yapısı, konumu kadrolarında çalışan doktorların tecrübesi, bilgi birikimi gibi faktörler fiyat belirlemede oldukça önemli bir etkendir. Ortalama fiyat belirtecek olursak 3000-5000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Uygulamaya başlamadan önce fiyat konusunda hekiminiz ile konuşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu fiyatlar yukarıda da bahsettiğimiz gibi taban fiyatlardır. Uygulanan malzemeye ve kliniğin yapısına göre bile değişiklik gösterebilir.

Diş Teli Uygulaması

Diş teli uygulaması yapılmadan önce uygulamayı yapacak olan doktor tarafından dişte bulunan çürükler ve diş taşları çok iyi bir şekilde temizlenir. Dişler diş teli uygulaması için hazırlanır ve gerek görülen dişlere diş teli uygulaması yapılır. Diş teli uygulaması bittikten sonra bir süre hastanın tellere alışmasında sorunlar yaşanabilir. Zaman zaman ağız içinde yaralar oluştuğu da hasta şikayetleri arasındadır. Ancak bu gibi durumlar geçici durumlardır. Uzun bir tedavi süreci sizi beklediğinden sonunda çok güzel bir görüntüye sahip olacağınız için bu şikayetler tölere edilebilir.

Diş Teli Fiyatı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş teli fiyatı belirlenirken taban fiyat uygulaması baz alınır taban fiyatının altına düşmeyecek şekilde klinikler üst fiyatlarını belirlerler. Bu fiyatlar kliniğin bulunduğu konum, içerisinde çalışan doktorlara göre farklılık göstermektedir. Ayrıca tel için kullanılan malzemenin kalitesi de fiyat belirlenmesi açısından önemlidir. Diş tellerinin aslında ağızda birçok görevi bulunuyor. En etkili görevi tabi ki bozuk olan dişlerin görünümünü düzeltmek olacaktır. Ancak bunun haricinde diş taşı olumunu ve çürük oluşumunu önlemek gibi birçok fonksiyonu bulunmaktadır. Bu fonksiyonların ağız sağlığımız için önemini düşünecek olursak aslında diş teli fiyatı uzun vadede bizim için çok fazla gelmeyecektir. Diş telinde eğer yurt dışından ithal edilen malzemeler kullanılıyor ise bu maliyetinizi döviz kurundan dolayı biraz daha arttırabilir. Özellikle yabancı paranın oldukça artış gösterdiği günümüzde Almanya ya da Amerika’dan ithal edilen diş malzemelerinin oldukça pahalı olduğu bir gerçektir. Bu nedenle maliyetlerin biraz daha düşük tutulabilmesi için yerli malına rağbet gösterilmektedir. Yerli malımız da oldukça kaliteli olup burada iş hekime düşmektedir. Diş teli taktırmadan önce hekimin bu konudaki bilgi birikimini çok iyi bir şekilde araştırmalısınız. Diş teli taktırıp daha sonra dişleri çürüyen ya da teli çıkan çok sayıda hasta bulunmaktadır. Bu nedenle uygulamanın alt yapısı ve hekimin tecrübesi çok önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. Batuhan dedi ki:

  Komşumun kızı sizden diş teli tedavisi görmüş ve çok memnun kalmış, şimdi bende çocuğum için aynısından yaptırmak istiyorum. Şehir dışından geleceğimiz için acaba bu tedavi kaç gün sürer onu merak ediyoruz.

  1. turkiyeimplant dedi ki:

   İzmir diş teli yamuk diş tedavisi diş teli özel doktor fiyatları tarifesi güncel bilgi ve liste için sitemize göz atabilirsiniz.

 2. murat dedi ki:

  Diş teli yaptırmak istiyorum ve çevremdeki kişiler sizi öneriyor. Ancak ben acıya karşı çok hassasım ve birazda sanırım korkuyorum. Tedavi yöntemi hakkında bilgi alabilir miyim? Birde fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.

  1. turkiyeimplant dedi ki:

   İzmir yamuk diş tedavisi diş teli özel doktor fiyatları tarifesi güncel bilgi ve liste için sitemize göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: