Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

Diş Eti Kanaması Neden Olur?

11.02.2020
922
Diş Eti Kanaması Neden Olur?

Diş eti kanamasının nedenleri, kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Diş eti kanamasından şüphelenen kimsenin yapması gereken en önemli şey alanında uzmanlaşmış bir diş hekimine muayene olmaktır. Diş eti kanaması sebeplerini listeleyebilmek her ne kadar zor olsa da genellikle şu sebepler diş eti kanamaları neden olmaktadır:

 • Diş etlerinde oluşan apse yani diş eti iltihaplanmaları diş eti kanamalarına neden olabilecek en önemli etkendir.
 • Kişinin başka hastalıklar için tükettiği ilaçların yan etkileri diş eti kanamalarına neden olabilmektedir.
 • İlgili kimsenin ağız ve diş temizliği maksadıyla kullandığı malzemeleri değiştirmesi diş eti kanamasına neden olabilmektedir.
 • Hamilelik döneminde ilgili kimsenin vücudunda meydana gelen hormonal değişiklikler diş eti kanamasına sebep olabilmektedir.
 • Ağız sağlığı bozulmuş kimseler ve diş sağlığına gerekli özeni göstermeyen kimselerin diş etlerinde kanama sıklıkla görülen bir durumdur.
 • Sigara tüketimi ağız sağlığı açısından her olumsuz durumu etkilediği gibi diş eti kanamalarına da neden olabilmektedir.
 • Diş eti kanaması aşırı stres yaşayan kimselerinde karşılaşabildiği bir durumdur.

Diş Eti Kanaması Nedir?

Diş eti kanamaları, diş etlerinde aşırı plak birikimi sonucunda meydana gelen diş etlerinde kanamaya sebep olan ağız sağlığı problemidir. Aşırı plak birikimi sonucunda diş eti kanaması sorunu ile karşılaşabilen hasta, bu plakların birikmesi nedeniyle daha büyük sorunlarla da karşılaşabilmektedir. Çene kemiği hastalığı bu plakların birikmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek bir hastalıktır. Diş eti kanamaları ciddiye alınması gereken bir sağlık sorunudur. Diş eti kanaması ile karşılaşan kimsenin bu durumu ciddiye alması ve alanında uzmanlaşmış bir hekime muayene olması gerekmektedir.

dis eti kanamasi tedavisi

dis eti kanamasi neden olur

Diş Eti Kanamasının Belirtileri Nelerdir?

Diş eti kanamasını nasıl anlarım sorusu diş eti kanamasından şüphelenen kimseler tarafından merak edilen bir konudur. Diş eti kanaması teşhisini koyabilmek için ilgilinin bir diş doktoruna gözükmesi gerekse de aşağıda saydığımız durumlarda diş eti kanaması olduğu kabul edilebilir. Diş eti kanaması belirtisi kabul edilebilecek durumlar şu şekildedir:

 • İlgili kimsenin diş etlerinin olduğundan daha kırmız bir görüntüye sahip olması
 • İlgili kimsenin diş etlerinde gözle görülebilir şişliklerin olması
 • Diş etlerinin en ufak dokunuşta kanaması yani diş etlerinin aşırı hassasiyete sahip olması
 • İlgili kimse yemek yerken diş etlerinde baskı hissetmesi

Ayrıca diş apsesi ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz.

Diş Eti Kanaması Tedavisi Nedir?

Diş eti kanamasının tedavisi, uzman doktorun yapacağı muayene sonucunda diş eti kanaması probleminin sebebini öğrenmesinin ardından uygulanacak olan tedavidir. Diş eti kanaması tedavisi için ilgilinin doktora muayene olması gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: