Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

Diş Estetiği Nedir?

20.02.2020
600
Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği tedavisi günümüzde diş beyazlatmadan başlayarak kaplama tedavilerine kadar uzanan geniş bir alandır. Özellikle son yıllarda diş estetiği için özel olarak geliştirilen birçok yöntem, hastaların eksik dişlerinin yerine çok daha güzel görünümlü olarak yenilerinin eklenmesini veya renk değişimi veya çarpıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Diş estetiği kapsamında hastanın ihtiyaçlarına ve diş hekiminin uzmanlığına göre farklı tip yöntemler ve beklentilerin çok üzerinde bir fayda sağlanabilir.

Diş estetiği temelde kişinin doğal ve güzel dişlere kavuşmasını sağlamayı hedefler. Bu sayede hem görünüm itibariyle hem de işlevsel açıdan hastalar için fayda sağlanır. Diş estetiği nedir sorusu için bu nedenle uygulama kapsamında tercih edilecek yöntemlerin ve hastaların beklentilerinin hekim tarafından doğru anlaşılması gerekmektedir.

Diş Estetiği Tedavileri Nelerdir?

Diş estetiği yöntemleri arasında oldukça geniş bir tedavi alanı mevcuttur. Bu tedaviler arasında en kolay ve yaygın olanı diş beyazlatma tedavileridir. Bunun yanı sıra diş estetiği kapsamında en sık başvurulan tedavi yöntemleri arasında:

  • Diş beyazlatma,
  • Dişlerin hizalanması ve aralıkların giderilmesi,
  • Kayıp dişlerin yerini doldurma,
  • Diş eti tedavileri,
  • Porselen, zirkonyum vb. kaplama tedavileri,
  • İmplant tedavileri vb.

Yer almaktadır. Söz konusu tedavi yöntemleri kendi için farklı alanlara ayrılmaktadır. Hastaların sahip oldukları sorunlara ilişkin en uygun tedavi yöntemi diş hekimi tarafından tercih edilecektir. Uygulama sırasında farklı tip yöntemlere başvurulabilir.

dis estetigi nedir

dis estetigi nasil yapilir

Diş Estetiği Kimler İçin Uygulanır?

Diş estetiği yaptıranlar tedaviden en yüksek beklentisi ideal bir görünüme sahip olmaktır. Ancak temelde bundan önce hastanın eskisi gibi hatta eskisinden çok daha işlevsel şekilde bir ağız ve diş sağlığına kavuşmasıdır. Bunun için diş estetiği talep üzerine veya zorunlu hallerde yapılabilir. Diş estetiği nedir sorusu için bu nedenle ilk olarak uygun tedavi yöntemlerinin incelenmesi gerekmektedir.

Diş estetiği bu yönüyle hemen hemen herkes için uygulanabilir. Özellikle hastaların çene, diş, damak, diş eti ve ağız yapısına göre uygun bir tedavinin tercih edilmesi son derece önemlidir.

Ayrıca gülüş tasarımı ile ilgili bilgilere bakabilirsiniz.

Diş Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Diş estetiği fiyatları hangi tip tedaviye başvurulacaksa ona göre belirlenmektedir. Günümüzde en yaygın kullanılan diş estetiği yöntemleri arasında laminate, zirkonyum, porselen kaplama, implant ve diş beyazlatma yöntemleri gelmektedir. BU yöntemler için tercih edilecek malzemelerden uygulama yöntemlerine kadar geniş bir açıdan fiyatlar değerlendirilebilir. Diş estetiği nedir sorusu için hem fiyatlar hem de uygulamalar açısından bu tip değişkenlerin dikkate alınması gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: