Tabela İzmirİzmir TabelacıTürkiye doktorStomach botox in turkeyİmplant diş fiyatıGeziİzmir tabela reklamİmplant DişTotem tabelaKarşıyakaİzmir dental implantEczane tabelasıYardımlaşmaİzmir mide botoxTabelacı

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

06.03.2020
554
Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma uygulamaları, diş yüzeyinin durumuna ve kişilerin tercihine bağlı olarak, iki ayrı şekilde uygulanmaktadır. Diş beyazlatma teknikleri, sadece gülüş estetiği amaçlı gerçekleştirildiğinden, uygulama esnasında herhangi bir cerrahi operasyona ihtiyaç yoktur. Ev ortamında ve klinik ortamında olmak üzere, iki ayrı kategoride uygulama gerçekleştirilmektedir. Diş beyazlatma işlemlerinin etkisini sürdürmesi için belirli aralıklarla uygulamanın tekrarlanması ve diş bakımına özen gösterilmesi gerekecektir.

Diş Beyazlatma Uygulamalarının Özellikleri Nelerdir, Kimlere Yapılır?

Diş beyazlatma işlemleri, dişlerin daha estetik ve daha beyaz görünmesini sağlamaktadır. Sadece estetik amaçlarla uygulanan diş beyazlatma işlemleri, kişilerin talepleri üzerine gerçekleştirilmektedir. Uygulama esnasında, diş yüzeyine beyazlatıcı jel sürülmekte ve farklı tekniklerle diş renginin açılması sağlanmaktadır. Diş yüzeyi, beslenme alışkanlıklarına ve kalıtsal özelliklere göre farklı renklere sahip olmaktadır. Diş beyazlatma sonrası, dişlerin renginde ne kadarlık beyazlama olacağı, kişiden kişiye değişmektedir. Diş beyazlatma uygulamasının uzman kontrolünde gerçekleştirilmesi, dişlerin zarar görme riskini en aza indirecektir. Uygulama esnasında kullanılması gereken diş beyazlatıcı miktarı, diş hekimleri tarafından belirtilmektedir.

dis beyazlatma yontemleri

dis beyazlatma faydalari

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işleminin uygulanışı, tercih edilen yönteme göre değişmektedir. Ev ortamında ve klinik ortamında olmak üzere, iki ayrı türe sahip diş beyazlatma işlemlerinin uygulanışı şu şekildedir:

  • Klinik ortamında gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulaması, ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Diş yüzeyine beyazlatıcı jel sürüldükten sonra doğrudan diş yüzeyine gelecek cihazla, dişlere lazer uygulaması yapılmaktadır. 1 saat boyunca, uzman kontrolünde lazer uygulaması yapıldıktan sonra, dişlerin renginde 3-4 tona kadar beyazlama oluşacaktır.
  • Ev ortamında gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulamaları esnasında, dişlere özel hazırlanmış kalıbın içerisine beyazlatıcı jel sürülmektedir. Diş kalıbının, gün içerisinde 4 saat boyunca dişlerde kalınması ve bu uygulamanın, 7 gün boyunca tekrarlanması sonucunda diş yüzeyi beyazlayacaktır.

Ayrıca porselen diş çeşitleri bilgilerini merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Diş beyazlatma işleminin kalıcılığı, ortalama 6 a ila 2 yıl boyunca devam etmektedir. Kişilerin diş yapısına ve doğal diş rengine göre değişen bu süre, diş bakımı ve tüketilen içeceklere göre de değişmektedir. Diş beyazlatma uygulamasının ardından dişlerin ne kadar beyazlayacağı, dişlerin kendi rengine ve kalıtsal özelliklerine göre farklılaşabilir. Diş beyazlatma uygulamasının ardından, çay ve kahve tüketimi azaltılmalı, gün içinde en az 2 defa diş bakımı yapılmalıdır. Diş temizliğine dikkat edildiği zaman, diş beyazlatma uygulamasının etkisi 2 seneye kadar devam edecektir. Uygulama sonrası ağız hijyenine dikkat edilmezse, diş rengi kısa süre içerisinde eski haline dönmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: